Kniha návštev

Dátum 07.01.2013

Vložil Monika

Titulok aj iné príznaky

Aj mne zistili HIT... dlhoročne sa mi prejavovali po niektorom jedle vyrážky, dychavičnosť, plynatosť, alergia na včelie produkty k vpichy, čokoládu som nemohla, jej vôňu ani cítiť, nie ju zjesť, mala som citlivú sklovinu na zuboch, pálenie v ústach, svrbenie v očiach. Brala som to ako alergiu, ktorá je z jedla či peľov na palinu, kt. mám. Asi pre 15r som prekonala anafylaktický šok / podkožné tmavomodré zdureniny veľkosti orecha na dekolte, lícach,hrdle, opuch hrdla,úst. dutiny, ak by mi nebola daná prvá pomoc / kalciovky do žíl/, asi by som tu nebola... V nemocnici mi nezistili nič, lebo pokiaľ ma tam priviezli, opuchy pominuli/ . Predpokladám, že už vtedy bol problém s enzýmom DAO. V priebehu roka 2012 sa však prejavy zhoršovali, hocikedy sa mi na dekolte i tvári zjavili vyrážky, svrbivé ruožovočervené fľaky, nafukovalo sa mi brucho aj po vypití 2 dcl vody, mala som občas pálenie žáhy, zadržiavala sa mi voda v prstoch, tvári, keď som zjedla obed / občas raňajkujem/,mala som pocit, že prasknem od plynatosti... začali ma však okrem týchto príznakov veľmi bolieť predné zuby ako precitilivosť po jedle, chlade, prievane a opúchať pery, malé drobné priehľadné pupáčiky za perami, cítila som sa totálne unavená, vyčerpaná, všetko ma bolelo... nohy, ruky to som pripisovala mojej chrbtici.... Absolvovala som vyšetrenia u zubára, krčné, neurologické, interné, už som si pripadala ako hypochonder...nič...dokonca som prekonala ťažkú operáciu, pri ktorej boli všetky laboratórne výsledky úplne v norme a nebolo ich málo... Pár dní v nemocnici, kedy som nič nejedla sa mi stav upravil, / mohla som vedieť, že je to tým, že nič nejem tak si telo oddýchlo od histamínu? / Ale keď som prišla domov a znovu jedla, prejavy začali znovu, neprestávali aj po niekoľko týždňovom oddychu na PN. Tak som sa rozhodla ísť k alergológovi- imunológovi a ten mi zistil z krvných testov hodnotu DAO 10,9 U/ml, čo je veľmi zlá hodnota... takže nastáva čas na očistu môjho organizmu... dúfam, že diétou a s tabletkami Daosinom, B6, vitaminom C a magneziom to zvládnem, aspoň schudnem aj keď som to nechcela riešiť takouto formou.Držte sa všetci... asi je potrebné si hovoriť, že každá choroba je zlá, ale s touto chorobou sa dá žiť, len škoda, že sa nedá zistiť pri normálnom vyšetrení krvi, koľko ľudí to má a nevie o tom ... malo by sa o tom viac verejne hovoriť i písať...

Späť na diskusiu