Diskusná téma: Blog

Dátum 08.03.2012

Vložil Anna

Titulok recepty

Patrím medzi Vás a prikladám zoznam mojich jedál a recepty:
Moje jedlá:
Raňajky: kaša z ovsených vločiek a mlieka, s medom a jablkom, vícezrnné chlebíčky ( ryža, ovos,žito,špalda,pšenica,kukurica )+ syr cottage, môj špaldový chlieb+ jablko, praženica+môj chlieb,

Polievky: hrášok+mrkva+petržlen+celer, zemiaky+brokolica+mrkva, zemiakovobrokolicová, zemiaková s cesnakom,

Hlavné jedlo:
zapečená brokolica so zemiakmi a vajíčkom+šalát (čínska kapusta, cibuľa,kukurica,olej z tekvicových sem.),
zemiaky s cestovinou z tvrdej pšenice+oškvarky= granadír,
biokolienka+mak,
špaldové cestoviny z tvrdej pšenice s praženicou,
môj špaldový chlieb+ cottage + melta, ,
opekané zemiaky+brokolica+volské oko,
opekané zemiaky+brokolica+syr cottage+ kukurica,
špagety z tvrdej pšenice+cottage,
roztlačené varené zemiaky s maslom a pažítkou+syr cottage,

Sladké jedlá: piškót zo špaldovej múky

Ovocie: jablko, hruška, hrozno
Nápoje: prevarená voda, melta,

Recepty: Špaldový chlieb:
375 g hladkej špaldovej múky, 1 prášok do pečiva, 125 g ovsených vločiek, sezamové a ľanové semienka, 1 lyžička soli, 1 lyžička jedlej sódy, 300 ml mlieka, 1 lyžica medu.
Múku s práškom do pečiva, vločkami, semienkami, soľou a sódou zmiešame. Pridáme mlieko a med a vypracujeme vláčne cesto. Vytvarujeme podlhovastý bochník a dáme na vymastený plech. Pečieme v predhriatej rúre 20 minút pri teplote 220oC a ešte 25 až 30 minút dopekáme pri 200oC. Upečený potrieme vodou.
Špaldový piškót:
5 vajec,160 g kryštál.cukru, 5 lyžíc teplej vody, 1 dcl oleja, 250 g hladkej špaldovej múky, 1 prášok do pečiva.
Vajcia s cukrom vyšľaháme do penista a postupne vmiešame ostatné zložky. Vylejeme na vymastený a polohrubou múkou vysypaný plech. Pečieme na 160-180oC asi 25 minút.
Dobrú chuť.

Späť na diskusiu