Diskusná téma: Blog

Dátum 27.06.2013

Vložil Mamina

Titulok pre deti

Rada by som sa podelila o svoje skusenosti z kuchyne, alebo potravinami ako takymi. Tiez mame zoznam zakazanych a povolenych potravin na chladnicke a uz sa do nho ani nepozeram. Myslim si, ze pre ludi s HIT by v prvom rade mali ZAKAZAT OBCHODY!!! To, ze sme detom prestali kupovat mandarinky a banany, ale nadopovane jablka vsetkymi chemikaliami aby nezhnily nam velmi nepomohlo. A to sa tyka vsetkych potravin... Za moje deti s HIT ale aj za celu rodinu mozem len odporucit toto: 1, budte otravni: pytajte sa, kto Vam co moze vychovat na dvore. Hydinu, prasiatko(najlepsie mangalice), domace vajicka, chytit rybu atd... My vsetkym, co su ochotni nam pomoct kupujeme a pestujeme krmivo pre tieto zvery a tym viem, ako su vychovane. Sami si ich chodime zabijat, aby boli co najcerstvejsie. 2, Zozente si zahradu a pestujte. Vsetko!!! Moje deti si mozu konecne pochutit aj na malinach a jahodach(samozrejme s mierou). Kupovane jablko im vzdy pritazi...3, najdite recepty po prababke. My si zavarame vsetko sami. Robime si dzemy, sirupy, dokonca aj pašteky. 4, Zahodte mikrovlnku. Kedze mate jest cerstvo pripravene jedlo, nemate co zohrievat...5, nekupujte si parfemovanu kozmetiku. Detstke mydlo vas tiez umyje a obycajna nivea premasti... Pri pracich praskoch tiez opatrne. Persil sice krasne vyperie pradlo, ale aj vyzerie pokozku... Aspon na tychto 5 zasad pomaha prezit niekedy doslova zo dna na den. Po troch rokoch, co takto fungujeme su deti silnejsie, pekne priberaju a maju chut jest, maju cistejsiu kozu a hlavne nepouzivame inhalatory, kortikoidy a steroidy. Kazdy rok sa tesim na to, ako ochutnaju nejake nove ovocie, alebo zeleninu a ak potom nepresedia tyzden na wc doslova oslavujeme:-)

Späť na diskusiu